Egy honlap készítése könnyű feladatnak ígérkezik, sok fejlesztő legyint egyet, hogy akár egy nap alatt összerak neked egy weboldalt. Valóban meg lehet ezt csinálni, ám ahhoz hogy a honlapod ténylegesen üzletet hozzon számodra, tudni kell hogy működik az internetes jelenlét.
Nézzük meg azt az 5 hibát amivel jó ha tisztában vagy ha website-ot akarsz, tehát ezeket a hibákat te ne kövesd el!
Fotó forrása: Ketut Subiyanto fotója a Pexels oldaláról
Az okos telefonok elterjedésével az emberek 80%-a a mobiljáról böngészi az internetet, olvassa a weboldalakat és webáruházakból vásárol. Sajnos még mindig előfordul, hogy egy website nincs mobilra optimalizálva. Fontos hogy a honlapod az elkészüléskor minden platformon tökéletesen működjön!
Minden honlap célja a kapcsolat felvétele, ez az egyik legfontosabb, hogy elérhető legyél akár e-mailben, telefonon vagy üzenetküldő űrlap segítségével.
A gyors oldalbetöltés nagyon fontos része a weboldaladnak. Az első oldalbetöltésnél kb. 2-3 mp, további oldalaknál 1mp az ideális sebesség, ami a látogatóknak a legkomfortosabb manapság, illetve a keresők is figyelembe veszik.
A mai felgyorsult világunkban az emberek nem olvassák el a nagyon hosszú szövegeket amik tele vannak zsúfolva linkekkel. Legyen egy átlátható rövidebb releváns szöveged, pár kulcsszóval belinkelve és egy-kép képpel illusztrálva mintsem egy hosszú regény, tele linkeléssel amit úgysem fog senki elolvasni.
Szintén fontos kritérium az egyedi szövegek írása, a Google megtalálja azokat a weboldalakat ahonnan kimásoltuk a szöveget vagy esetleg több helyről ollóztuk össze és a rangsorolásnál ez mindenképp hátrányt jelent.